Knihovna materiálů matériO Prague

Móda
Módní doplňky
Knihkupectví
Sklo
Porcelán
matériO – knihovna materiálů Praha
matériO – knihovna materiálů Praha
matériO – knihovna materiálů Praha
matériO – knihovna materiálů Praha
matériO – knihovna materiálů Praha
Location

Říčanova 19
169 00 Praha 6
Česko

Opening hours
Po–Pá: 9.00–17.00
Návštěvy nutno objednat:
info@materio.cz
nebo +420 739 471 317
Our story

MatériO Prague je součástí mezinárodní sítě materiálových knihoven matériO. Od roku 2011 slouží jako nezávislé informační a vzdělávací centrum zaměřené na inovativní materiály, které jsou výjimečné svým vzhledem, vlastnostmi či technologií výroby. Designérům, architektům, návrhářům, scénografům, makerům a dalším kreativcům usnadňuje orientaci ve složité problematice materiálů a technologií, které se prudce rozvíjejí.

V showroomu na pražském Břevnově najdete přes 3 000 fyzických materiálových vzorků a můžete zde také vyhledávat v online databázi obsahující více než 8 300 materiálů. Knihovna je také platformou propojující kreativní obory s vědou, výzkumem a samotnými výrobci. Věnuje se pořádání materiálových seminářů, přednášek a výstav. Skrze odborné rešerše vytvořené na míru pak pomáhá svým klientům hledat nejvhodnější materiálová řešení a tím jim umožňuje být o krok napřed před konkurencí. Zabývá se environmentálním dopadem materiálů a aplikací principů cirkulární ekonomiky.

V knihovně kromě samotných materiálů najdete i celou řadu odborných publikací. Mediálním partnerem a zároveň spolupracujícím projektem matériiO Prague je magazín Material Times, který propojuje tvůrčí svět architektury, výtvarného umění, designu a řemeslné výroby se světem nových materiálů a technologií. Informuje čtenáře o aktuálních událostech, představuje díla a myšlenky známých osobností i začínajících tvůrců. Je dostupný online a jednou ročně vychází také v tištěné podobě.

Zavítejte do knihovny plné inovací a materiálových trendů. Nechte se okouzlit materiály prověřenými časem i doslova sci-fi kousky. Navštivte inspirativní místo, kde se rodí nápady!

You might like...

Prague
  • Stationery
Prague
  • Erotic toys
Brno
  • Books
  • Souvenirs
  • Home decor