LEEDA

Móda
Módní doplňky
Šperk
LEEDA – móda, módní doplňky
LEEDA – móda, módní doplňky
LEEDA – móda, módní doplňky
Adresa

Bartolomějská 1
110 00 Praha 1
Česko

Otevírací doba
Po–So: 11.00–19.00
Popis

Česká značka Leeda byla založena roku 2003. Její název byl převzat po zaniklé firmě, která působila v prostorách dnešního butiku. Od roku 2013 je designérkou a majitelkou značky módní návrhářka Lucie Kutálková, která ji spoluzakládala. Leeda je úspěšnou a nezávislou značkou prezentující se na tuzemských i zahraničních výstavách a přehlídkách. Móda Lucie Kutálkové je charakteristická minimalistickým designem se smyslem pro detail, variabilitou i vysoce kvalitními materiály s autorskými tisky. Lucie pracuje i na zakázku, nejčastěji se jedná o svatební šaty.

Právě svatební šaty pro svou nastávající si od značky Leeda nechal zhotovit přední český architekt Jan Kaplický. Poté ve spolupráci s ním vznikly další dvě kolekce. V samotném butiku pak nakupovali osobnosti jako je oscarová herečka Tilda Swinton nebo americká herečka a sociální aktivistka Susan Sarandon.

V obchodu naleznete mimo oblečení značky Leeda i módní doplňky a šperky dalších zejména lokálních designérů jako jsou např. batohy a kabelky PBG, Alex Monhart, šperky Janji Prokič, nebo Evy Růžičkové.

Lucie ve své práci i v osobním životě zohledňuje udržitelnost nejen v módě a tzv. chytrý šatník. Tedy vlastnit menší množství kvalitních věcí. I proto vytvořila kolekci vybraných modelů, které je možné si zapůjčit.  Půjčovna je dalším krokem tímto směrem. Díky tomu jsou oděvy Leeda krásné na pohled a pocit z jejich užívání je velmi příjemným zážitkem.

Cenové rozpětí:
900–25 000 Kč
Služby:
Autorské kolekce LEEDA, zakázková výroba zejména svatebních šatů, styling
Bezbariérový přístup:
Ano
Zboží online:

Mohlo by vás zajímat

Praha
  • Papírnictví
Praha
  • Erotické pomůcky
Praha
  • Knihkupectví
Brno
  • Knihkupectví
  • Suvenýry
  • Dekorace